web sitesi tasarım firmaları

Web sitesi tasarım firmaları nedir ne iş yapar nasıl hizmet verir?

Ucuz Web Sitesi Tasarımı Yaptırmak?

Ne yazıkki bu konuda belli bir standart yoktur, insanlar bu terimlerle çevrelerinde ve internette hizmet alabilecekleri bir web sitesi firması ararken temelde sadece fiyata bakmakta, uygun veya çok uygun diyebileceğimiz rakamlarda işlerini yaptırabileceklerini duyduğu gördüğü ilk firma – kişi ile çalışmaya karar vermekteler.

Sonrasında ise işler pekte beklendiği gibi gitmiyor. Bu durum tabiki sadece web sitesi tasarım hizmeti veren firma veya web sitesi tasarım hizmeti alan firmada değil. Uygun fiyata anlaşılan web tasarımı projesi için bazen çok fazla beklentiye girilebiliyor. Bu nedenle web tasarımını yapacak olan firma alacağı ücretin çok üstünde hizmet vermek istemiyor fakat web tasarımı hizmeti alan firma ise isteklerinin karşı tarafı ne kadar yoracağını bilemiyor.

Web Sitesi Tasarım Firmaları İle Nasıl Anlaşma Yapılmalı?

Burada ciddi bir iletişim sorunu karşımıza çıkıyor her iki tarafta kendini tam ifade edemiyor. Bu nedenle EMAS Teknoloji web sitesi tasarım firması olarak web sitesi tasarımı yaptırmak isteyen siz değerli firmalarımızla yapılacak herseye öncesinde görüşüp sonrasında projenizi yazılı olarak düzenliyoruz ve bu web tasarım projesini size sunuyoruz eksik veya fazla bir konu varsa tekrar sizlerle kağıt üzerinde düzenliyoruz. Böylece web sitesi tasarımınız ile ilgili havada kalan herhangi bir konu olmuyor.

Web Sitesi Tasarımı ile Web Uygulamasını Karıştırmamak Gerekiyor

İnsanlar genelde web sitesi tasarımı hizmeti ile web uygulaması, web yazılımı kavramlarını çok karıştırıyorlar.

Web sitesi tasarımı yaptırmak istediğinizde yapılacak iş nedir?

Web sitesi tasarımı yaptırmak istediğinizde siteniz insanlara firmanız hakkında bilgiler sunar. Genelde Anasayfa, Hakkımızda, Galeri, Referanslar, Projeler ve İletişim sayfalarını içerir. Bu sayfalar statik yani sabit içeriklerden oluşur. Çok sık içerik güncellenmesine ihtiyaç duyulmayan web sitesi, internet sitesi veya web tasarımı bu şekilde tanımlanabilir.

İçeriğinin sürekli güncellenmesi ve ziyaretçilerle etkileşim ihtiyacı duyulan web sitesi, web tasarımı veya internet siteleri ise Web Uygulaması, web yazılımı olarak tanımlanır. Web Uygulaması, web yazılımı ise web tasarım projelerine göre web tasarımına ek olarak daha çok emek isteyen ve kodlama tecrübesine dayanan bir iştir. Yani web uygulamasında hem web tasarımı yapılır hemde isteğe göre kodlamalar ile ziyaretçilerle etkileşim sağlanır.

Yazar

Emre ŞEKEROĞLU